DENVER FOOTBALL
OFFICIALS ASSOCIATION
 
Latest Info: For those chosen by CFOA to work in the playoffs... congratulations.  Finish the season strong!

2017 Playoffs

 (NOTE: Italicized names are officials from other CFOA areas in a mixed-area crew).

Week 5
5A 02-Dec-17 Pomona Eaglecrest Sports Authority Field at Mile High 2:30 PM
CHAMP Mark Usery James Bunnell Scott Shald Jim Beers Ken Beltran
4A 02-Dec-17 Pueblo South Pine Creek Sports Authority Field at Mile High 11:00 AM
CHAMP Karl Kramer Bryan Wright Mark Bradley Chris Miller Nathan McCrary
3A 02-Dec-17 Palmer Ridge Erie Falcon Stadium (Air Force Academy) 1:00 PM
CHAMP Sheldon McGuire Brian Catalfamo Kenn Estes Severin Goode Justin Bankey
Week 4
5A 25-Nov-17 Eaglecrest Columbine Legacy Stadium 12:00 PM
Saturday (SEMI) Curt Brouwer Kirk Russell Keith Clements Jim Zehner Bob Blodgett
4A 25-Nov-17 Pine Creek Pueblo West District 20 Stadium 1:00 PM
Saturday (SEMI) Tim Fitzgerald Richard Morrison Kelly Hodge Shawn Loos Joel Wilson
3A 25-Nov-17 Palmer Ridge Palisade Don Breese Stadium 1:00 PM
Saturday (SEMI) Mike Kelley Jerry Haines Dan Bixby Lee Doerr Bill Percy
A8 25-Nov-17 Sedgwick County West Grand Julesburg HS 1:00 PM
CHAMP Mike Letofsky Mike Scharp Doug Grotelueschen Derrick Martinez Wes Whiteley
Week 3
5A 17-Nov-17 Valor Grandview Valor 7:00 PM
Friday Karl Kramer Bryan Wright Mark Bradley Chris Miller Nate McCrary
5A 17-Nov-17 Pomona Fairview NAAC 7:00 PM
Friday Tim Fitzgerald Don Reh David Callahan David Harris Rich Iversen
5A 17-Nov-17 Columbine Regis Jeffco Stadium 7:00 PM
Friday Mike Kelley Jerry Haines Lee Doerr Dan Bixby Bill Percy
5A 18-Nov-17 Eaglecrest Cherry Creek Legacy Stadium 1:00 PM
Saturday Ben Dwinell Sal Marini Jerry Boles Doug Low Tony Giardina
4A 17-Nov-17 Pine Creek Rampart District 20 Stadium 7:00 PM
Friday Mark Usery James Bunnell Scott Shald Jim Beers Ken Beltran
4A 18-Nov-17 Vista Ridge Pueblo South Vista Ridge 1:00 PM
Saturday Curt Brouwer Kirk Russell Keith Clements Jim Zehner Bob Blodgett
4A 18-Nov-17 Broomfield Loveland Broomfield 1:00 PM
Saturday Sheldon McGuire Brian Catalfamo Kenn Estes Severin Goode Justin Bankey
2A 18-Nov-17 Eaton La Junta Eaton 1:00 PM
Saturday (SEMI) Dan Gilman Lawrence Chavez Craig Robinson Tony Rago Debra Schamber
2A 18-Nov-17 Resurrection Christian Bayfield District 6 Stadium 1:00 PM
Saturday (SEMI) Greg Martien Jeff Van Hook Hank Cary Bob Luxnery Pat Dion
1A 18-Nov-17 Bennett Strasburg Bennett 1:00 PM
Saturday (SEMI) Pat Klein Joe Shafer Ron Wills Rod Kral Frank LaMantia
Week 2
5A 10-Nov-17 Fairview Arvada West Recht Field 7:00 PM
Friday Jon Schappacher Lawrence Chavez Bob Luxner Patrick Mulstay Tony Giardina
5A 10-Nov-17 Columbine Highlands Ranch Jeffco Stadium 7:00 PM
Friday Rick Rouse Don Reh Jim Smithwick David Callahan Rich Iversen
5A 10-Nov-17 Regis Mullen Regis (Lou Kellog Stadium) 7:00 PM
Friday Pat Klein Chris Stearns Chris Miller Severin Goode Chuck Hickey
5A 10-Nov-17 Cherry Creek Ralston Valley Stutler Bowl 7:00 PM
Friday Tim Fitzgerald Matt DeJong Lee Doerr Dan Bixby Frank LaMantia
5A 11-Nov-17 Grandview Lakewood Legacy Stadium 12:00 PM
Saturday Jim Altman Jerry Haines Hank Cary Kevin Brady Debra Schamber
3A 10-Nov-17 Erie Pueblo East Erie 7:00 PM
Friday John Conklin Josh Parsons Bill Janicki Ashleigh Miller Shannon Hartmann
3A 10-Nov-17 Palisade Discovery Canyon Stocker Stadium 7:00 PM
Friday Pat Dowling Scott Saucke Scott Shald Aaron Punke Sergio Covarrubias
3A 10-Nov-17 Palmer Ridge Berthoud Don Breese Stadium 7:00 PM
Friday Curt Brouwer Kirk Russell Steve Burns David Harris Jared Waterman
3A 11-Nov-17 Mead Harrison Mead 1:00 PM
Saturday Dan Gilman Kevin Ritter Larry Lempka Chad Weigelt Mike Whetstone
2A 11-Nov-17 La Junta The Classical Academy La Junta 1:00 PM
Saturday Scott Lewis Sal Marini Keith Clements Jim Zehner Bill Percy
1A 11-Nov-17 Limon Meeker Limon 1:00 PM
Saturday Dwayne Schuck Brian Catalfamo Steve Gaskins Dan Payne Ken Beltran
A8 11-Nov-17 West Grand Sargent West Grand 2:00 PM
Saturday Bob Hercher JJ McLallen Jared Brooks Bobby Chainhalt David Coffman
Week 1
2A 03-Nov-17 The Classical Academy Aspen The Classical Academy 7:00 PM
Friday Vince Bravdica JJ McLallen Ashleigh Miller Bobby Chainhalt Sergio Covarrubias
2A 04-Nov-17 Faith Christian Machebeuf Faith Christian 1:00 PM
Saturday Kyle Lester Jesse Crockett Bill Janicki Dan Payne David Coffman
1A 04-Nov-17 Peyton Paonia Peyton 1:00 PM
Saturday Joel Pogar Garth Jax Patrick Mulstay Steve Gaskins Jared Waterman
A8 04-Nov-17 Julesburg Mcclave Julesburg 1:00 PM
Saturday Pat Dowling Steve Burns Kevin Brady Hank Cary Bob Blodgett
A8 04-Nov-17 Merino Soroco Merino 1:00 PM
Saturday Bob Hercher Kevin Ritter Aaron Punke Chad Weigelt Mike Bush
© Denver Football Officials Association
Powered by Wild Apricot Membership Software