DENVER FOOTBALL OFFICIALS ASSOCIATION
 
Latest News: Congratulations to those who have been selected as Gold Officials among the nominations, as well as those who have and will be selected for playoff slots this season!

2016 Playoffs

 (NOTE: Italicized names are officials from other CFOA areas in a mixed-area crew).

Week 5
5A 03-Dec-16 Pomona Valor Christian Sports Authority Field 2:30 PM
CHAMP John Conklin Steve Riker Ben Dwinell Brad Sharp Jerry Letofsky Mark Usery (Alt)
4A 03-Dec-16 Pine Creek Broomfield Sports Authority Field 11:00 AM
CHAMP George Demetriou Russ Babcock Doug Low Dain Patterson Chuck Hickey Tony Rago (Alt)
3A 03-Dec-16 Discovery Canyon Pueblo East District 20 Stadium 1:00 PM
CHAMP DJ Bremser Matt DeJong Randy Hodges Don Bates Mike Whetstone Rex Watson (Alt)
Week 4
5A 26-Nov-16 Cherry Creek Valor Christian Stutler Bowl 1:00 PM
Saturday Curt Brouwer Ryan West Scott Shald Jerry Boles Ken Beltran
3A 26-Nov-16 Discovery Canyon Silver Creek District 20 Stadium 1:00 PM
Saturday Dan Gilman Lawrence Chavez Chris Miller Pat Dowling Debra Schamber
Week 3
5A 18-Nov-16 Columbine Pomona Jeffco Stadium 7:00 PM
Friday DJ Bremser Matt DeJong Randy Hodges Don Bates Mike Whetstone
5A 18-Nov-16 Regis Eaglecrest Regis 7:00 PM
Friday George Demetriou Russ Babcock Doug Low Dain Patterson Chuck Hickey
5A 18-Nov-16 Mullen Cherry Creek Mullen 7:00 PM
Friday Pat Klein Kirk Russell Kyle Lester Chris Stearns Jeff Penney
4A 18-Nov-16 Greeley West Pine Creek District 6 Stadium 7:00 PM
Friday Curt Brouwer Ryan West Scott Shald Jerry Boles Ken Beltran
4A 19-Nov-16 Ponderosa Broomfield Echo Park Stadium 1:00 PM
Saturday John Conklin Steve Riker Ben Dwinell Brad Sharp Jerry Letofsky
2A 19-Nov-16 La Junta Bayfield La Junta 1:00 PM
Saturday Karl Kramer Joe Chisholm Mike Gage Devin Bauman Phil Smith
1A 19-Nov-16 Strasburg Paonia Strasburg 1:00 PM
Saturday Doug Ramirez Eric Riggenbach Gary Kietzmann Bob Luxner Bob Blodgett
A8 19-Nov-16 Sedgwick County Hoehne Sedgwick County 1:00 PM
Saturday Vince Bravdica Kevin Palmer Jeremy Finn Aaron Punke Bill Percy
Week 2
5A 11-Nov-16 Columbine Highlands Ranch Jeffco Stadium 7:00 PM
Friday Tim Fitzgerald Kirk Russell Chris Stearns Aaron Punke Ryan Stevens
5A 11-Nov-16 Eaglecrest Chaparral Legacy Stadium 7:00 PM
Friday Karl Kramer Scott Saucke Lee Doerr Jerry Haines David Coffman
5A 11-Nov-16 Valor Christian Cherokee Trail Valor Christian 7:00 PM
Friday Jeff Bergstrom Dusty Alves Kyle Lester Bill Janicki Jeff Penney
4A 11-Nov-16 Windsor Pueblo West Windsor 7:00 PM
Friday Dan Gilman Lawrence Chavez Chris Miller Pat Dowling Donovan Briggans
4A 11-Nov-16 Ponderosa Mesa Ridge Echo Park Stadium 7:00 PM
Friday Steve Smith Chris Morse Bob Luxner Larry Lempka Dan List
4A 12-Nov-16 Broomfield Heritage Broomfield 12:00 PM
Saturday Mike Kelley Mike Donnellon Frank Cuna David McKeever Bob Blodgett
4A 12-Nov-16 Monarch Fruita-Monument Spangenberg Field 1:00 PM
Saturday Craig Cox George Walker Randy Hodges Scott Shald Kenn Estes
4A 12-Nov-16 Pine Creek Pueblo South District 20 Stadium 1:00 PM
Saturday Larry Richards Steve Burns Jim Zehner Chris Reichert Ryan Burrell
4A 12-Nov-16 Rampart Greeley West District 20 Stadium 7:00 PM
Saturday Scott Lewis Ryan West Nathan Wadman Mike Wright Debra Schamber
3A 11-Nov-16 Conifer Fort Morgan Conifer 7:00 PM
Friday George Demetriou Russ Babcock Doug Low Dain Patterson Chuck Hickey
3A 11-Nov-16 Lewis-Palmer Longmont Lewis-Palmer 7:00 PM
Friday John Conklin Steve Riker Ben Dwinell Brad Sharp Jerry Letofsky
3A 12-Nov-16 Palmer Ridge Mead Lewis-Palmer 1:00 PM
Saturday Vince Bravdica Robert Murdoch Jim Smithwick Jon Schappacher Bill Percy
2A 12-Nov-16 Sterling Bayfield Sterling 11:00 AM
Saturday Rick Rouse Joseph Chisholm Sean O'Brien Sergio Covarrubias Mike Whetstone
2A 12-Nov-16 The Classical Academy Kent Denver The Classical Academy 6:00 PM
Saturday Jim Altman Brian Catalfamo Derek Stach Chad Weigelt Joe Miller
1A 12-Nov-16 Platte Canyon Meeker Platte Canyon 1:00 PM
Saturday Dominic Martinez Mark Nethercot Lynn Martin Doug Ross Ken Beltran
A8 12-Nov-16 Merino Sedgwick County Merino 1:00 PM
Saturday Mark Usery Sal Marini Kevin Ritter Filbert Macias Tony Giardina
Week 1
2A 04-Nov-16 The Classical Academy Alamosa The Classical Academy 7:00 PM
Friday Curt Brouwer Bruce Aldridge Keith Clements Chris Reichert Debra Schamber
2A 05-Nov-16 Kent Denver Weld Central Kent Denver 2:00 PM
Saturday Scott Lewis Mike Bomgaars Jeremy Finn Lynn Martin Bill Stark
2A 05-Nov-16 Resurrection Christian Platte Valley Resurrection Christian 4:00 PM
Saturday Tim Fitzgerald Kevin Chacon Jerry Boles Jim Zehner Bob Blodgett
1A 04-Nov-16 Peyton Limon Peyton 7:00 PM
Friday Mike Kelley Kevin Palmer Matt Mascarenas Mike Bush Bill Percy
1A 05-Nov-16 Burlington Center Burlington 1:00 PM
Saturday Christopher Hopkins Shannon Hartmann David Harris Aaron Punke Phil Smith
A8 05-Nov-16 Akron Holly Akron 1:00 PM
Saturday Mike Letofsky Brian Catalfamo Jim Smithwick Larry Lempka Jeff Penney
A8 05-Nov-16 Pikes Peak Christian Haxtun Pikes Peak Christian 1:00 PM
Saturday Vince Bravdica JJ McLallen Bob Chainhalt Filbert Macias Mike Marcus
© Denver Football Officials Association
Powered by Wild Apricot Membership Software